ما را در هرچه بهتر کردن وبلاگ هنرستان یاری کنید

استریوگرام و تصویر یک آهو - هنرستان پسرانه نمونه دولتی شهید علی نصیرزاده
X
تبلیغات
رایتل
این تصاویر از خطای باصره انسان و فاصله میان دو چشم برای نشان دادن یک تصویر مخفی استفاده می کنند. توسط این برنامه می توانید به سادگی این تصاویر سه بعدی (استریوگرام) را طراحی کنید.

برای ساخت این تصاویر شما به دو تصویر مجزا نیاز دارید.
یکی از این تصاویر تحت عنوان ماسک (Mask) است که در واقع همان تصویری است که شما به صورت سه بعدی می‌بینید.
این تصویر را می توانید توسط نرم افزار 3DMonster و یا برنامه فتوشاپ طراحی کنید.
تصویر دومی که شما به آن نیاز دارید، تصویر زمینه (Texture) است که در واقع همان تصویری است که شما در حالت عادی می بینید و مخلوطی از رنگ و نقش است.

برای مشاهده تصاویر استریوگرام، می توانید به یکی از روشهای زیر عمل کنید:

تصویر را جلوی چشمان خود در فاصله نزدیک قرار دهید. سپس به آن نگاه کنید در این حالت شما تصویر را به صورت تار مشاهده خواهید نمود.
حال در این وضعیت به آرامی تصویر را از چشمانتان دور کنید. مراقب باشید حالت نگاه شما عوض نشود.
این کار را به قدری ادامه دهید تا یک تصویر سه بعدی در جلوی چشمان شما ظاهر گردد.

به تصویر نگاه کنید، بدون آن که به آن خیره شوید. خیلی ساده تصویر را زیر نظر بگیرید. پس از چند لحظه احساس خواهید کرد که تصویر رفته رفته در حال تغییر است. تصویر دور می شود اما شما همچنان به تماشا کردن ادامه دهید. اگر حوصله داشته باشید چشمان شما تصویر مخفی را خواهد دید.
هنگامی که این امر برای اولین بار رخ می‌دهد، فقط بخش کوچکی را خواهید دید. اگر به تماشا کردن ادامه دهید بزودی تصویر گسترش خواهد یافت.

برای یک لحظه به دور دست نگاه کنید سپس تصویر را در میدان دید خود قرار دهید. تصویر تار خواهد شد. اگر همچنان به نگاه کردن در همان حالت قبلی ادامه دهید چشمان شما تصویر سه بعدی را از کل طرح باز خواهند یافت. در این روش باید بسیار آرام و ریلکس باشید.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

هنرستان شهیدنصیرزاده - مددی